O stránkách

Nějaké úvodní slovo k článku

JKInformace
website

Vážení návštěvníci stránek cidlina.eu, vítejte. Pokud čtete tuto stránku, tak Vás nejspíš zajímá, kde jste se to ocitli a co Vás zde čeká.

Dříve byly na této adrese oficiální stránky obce Cidlina, ale ty se od 1. 1. 2016 přestěhovaly na novou adresu.

Dovolte mi úvodem pár slov o historii stránek. Všechno to začalo někdy v roce 2001, kdy jsem začal uvažovat o stránkách. Ty nakonec spatřily světlo světa 16. 3. 2002 a tenkrát byly provozovány na adrese cidlina.hyperlinx.cz. Od 1. 3. 2003 se pak přestěhovaly na novou adresu cidlina.net. Asi největším milníkem byl rok 2004, kdy se tyto stránky staly oficiálními stránkami obce. Rok 2005 byl rokem přechodu ze statických stránek na dynamicky generované, což byla hlavně velká úspora času při vkládání nových článků. Od roku 2006 pak fungovaly tyto stránky na nové adrese cidlina.eu, na které fungovaly až do 31. 12. 2015.

Od prvního dne roku 2016 zde tedy naleznete opět stránky obce, ale tentokrát úplně v jiném kabátu a formátu. Asi nejdůležitější změnou však je, že to již nejsou stránky oficiální, ale neoficiální a nezávislé, čímž se vrátily ke svým kořenům a začátkům.

Mohl bych se zde rozepsat proč tomu tak je, ale nechci tím čtenáře zbytečně zatěžovat. A abych se přiznal, tak ten pravý důvod ani sám neznám a mohu se jen domýšlet a spekulovat. Snad jen, že starosta obce se rozhodl pro změnu a "nefunkční a nepřehledné" stránky nechá nahradit novými. Pokud by však někoho můj názor zajímal, může se klidně ozvat a já mu ho mile rád sdělím.

A teď k tomu, co Vás zde čeká. Po těch letech, kdy jsem stránky dělal, mi přišlo líto zahodit tu práci a tak jsem se rozhodl, že něco málo z toho původního zachovám a budu pokračovat, avšak trochu jinak. Naleznete zde tedy několik starších článků, které pravidelní návštěvníci znají. Stejně tak zde naleznete několik fotografií z původních stránek. Do budoucna zde snad něco přibude a budou to jak nějaké zajímavosti z historie, ale hlavně komentáře současného dění.

S tím souvisí i to, že zde bude mít prostor každý, kdo by se chtěl k něčemu, co se týká obce, vyjádřit. Ale musí to být vše v rámci slušnosti. Pokud budete mít tuto potřebu, stačí mě kontaktovat.

Co se týče nového vzhledu, tak jsem se snažil najít něco, co by celé stránky zjednodušilo. A jelikož zde budou prezentovány většinou jen články a fotografie, tak proto ten strohý styl. Výhodou je, že stránky se přizpůsobí zařízení, na kterém si je budete prohlížet, ať už to bude počítač, tablet, nebo mobil. Ke všemu důležitému se dostanete přes rozbalovací menu v pravém horním rohu.

Stejně jako na původních stránkách, tak i zde se můžete registrovat jako čtenáři, což bude mít jisté výhody. Jednak se Vám otevřou některé další možnosti toho, co zde bude k nalezení a také u některých článků budete moci vložit svůj komentář.

Do budoucna sem bude převeden i obsah rodopisných stránek z adresy rodopis.cidlina.net, které posléze úplně zaniknou.

V plánu jsou i další věci, ale zatím bych nechtěl nic prozrazovat.

Doufám, že těmto stránkám zachováte svoji přízeň a i nadále se sem budete vracet.

Správce stránek
Jaroslav Kosmák

  • 14880